نئوپان 3 میل

نئوپان ها چوب های مهندسی شده ای هستند که دارای ضخامت های متفاوتی هستند که یکی از این ضخامت ها نئوپان 3 میل  می باشد . حال اگر بخواهیم بدانیم نئوپان چیست باید بگوییم که نئوپان از فشرده کردن خرده های چوب های زائد مانند خاک اره و چسب تحت فشار و حرارت ساخته می شود.

در واقع ضایعاتی را که از چوب درختان به دست می آید را تبدیل به خرده چوب کرده و سپس رطوبت خرده چوب ها را گرفته و همگون نموده و چسب کاری می کنند و زیر پرس حرارتی قرار داده و در نهایت ورقی که به دست آمده را سرد کرده و سمباده زده و مورد استفاده قرار می دهند.

در واقع نئوپان نام تجاری فراورده ای  می باشد که از تراشه های چوب تولید می شود. نئوپان فراورده ای کامپوزیتی است.

همانطور که استفاده از هر محصولی دارای مزایا و معایبی می باشد استفاده از نئوپان ها نیز دارای معایب و مزایایی می باشد.

برای خرید انواع لوازم و تجهیزات ساختمان سازی مانند پلی وود و انواع قالب های ساختمان سازی و … با شرکت تنهاپولاد تماس حاصل نمایید.

مزایا و معایب استفاده از نئوپان 3 میل 

از معایب استفاده از نئوپان این است که استحکام و مقاومت نئوپان کم بوده و نمی تواند در برابر بار سنگین تحمل بالایی داشته باشد .

هم چنین نئوپان ها سازگار با محیط زیست نیستند زیرا در ساخت آن ها از مواد شیمیایی استفاده شده است.سطح نئوپان در برابر رطوبت متورم شده و پوسته پوسته می شود و هم چنین رنگش دچار تغییر می شود.

از مزایای استفاده از نئوپان این است که قیمت نئوپان به نسبت سایر چوب ها کم تر است . نئوپان می تواند جایگزینی برای چوب ها باشد وقتی که ظاهر و استحکام چوب اهمیت کمی دارد. چون نئوپان بسیار سبک می باشد بنابراین استفاده از آن بسیار راحت می باشد.

نئوپان قابلیت عرضه به صورت ورق های گسترده را دارد و می شود آن را با ورق های ملامینه تزئین نمود.

کاربرد نئوپان (نئوپان 3 میل)

از نئوپان در کابینت سازی , سرویس خواب و مبلمان , درهای چوبی به غیر از درهای ضد سرقت , کمد و قفسه , دکوراسیون داخلی ساختمان ها استفاده می شود. معروف ترین نوع نئوپان ها , نئوپان OSB  با معنی نئوپان با تراشه های چوب می باشد .

سازندگان مسکن از این نوع نئوپان در دیوار و کف ها استفاده می کنند. معمولا تراشه های چوب در این نوع از نئوپان ها قابل مشاهده می باشد.

شرکت تنها پولاد , شرکتی با محور فعالیت در زمینه عرضه انواع داربست ها و لوله داربست ها و هم چنین انواع قالب بتن ها و تجهیزاتی از قبیل پیچ تنظیم و مهره و پیچ های مختلف می باشد.

از دیگر فعالیت های این شرکت ارائه محصولات دست دوم با کیفیت محصولات نو می باشد به همین دلیل از محصولات دست دوم آن نیز استقبال می شود.شروع فعالیت این شرکت نیز با ارائه محصولات دست دوم بود.

با توجه به تغییر قیمت دلار و یورو در بازار ارز نمی توان با قطعیت در مورد قیمت انواع محصولات نو و دست دوم  سخن گفت . مواد اولیه ای که در تولید محصولات به کار می رود بسیار باکیفیت می باشد.

قیمت نئوپان 16 میل

نوشتن نظر