لوله داربست دست دوم کرمانشاه

لوله داربست دست دوم کرمانشاه

لوله داربست دست دوم کرمانشاه

لوله داربست دست دوم کرمانشاه :داربست ها سازه های چوبی و فلزی موقتی هستند که برای دسترسی به نقاط دشوار و مرتفع در هنگام ساخت یا تعمیر ساختمان ها و پروژه های عمرانی به کار برده می شوند. داربست ها از لوله داربست دست دوم کرمانشاه از جنس فلزی و چوبی ساخته شده اند.

لوله داربست و بست دو عضو مهم تشکیل دهنده داربست ها می باشند. لوله داربستی دارای قطر استاندارد ۴۸ میلی متری و ضخامت ۵/۱ تا ۳ میلی متر می باشد و از بست برای اتصال پایه های داربست به همدیگر استفاده می شود.

لوله داربست دست دوم کرمانشاه به طول های ۳متری و ۶ متری تولید می شود. چون ساختمان ها در متراژهای متفاوت ساخته می شوند بنابراین لوله هایی با متراژهای کوچک وبزرگتر نیز ساخته می شوند. سازنده داربست ها باید مهارت و تسلط کافی را داشته باشد زیرا در صورت فرو ریختن داربست خطرات جانی بسیار زیاد است .

ویژگی داربست مناسب

از ویژگی های لوله داربست دست دوم کرمانشاه مناسب فاصله مناسب آن با بدنه می باشد که این فاصله حدود ۳۰ سانتی متر است . البته بسته به نوع کار طبق دستور بنا یا معمار یا مهندس ناظر این فاصله از بدنه کم یا زیاد می شود.

نکاتی در نصب داربست ها

-لوله های داربست که در استحکام آن نقش مهمی دارند باید دارای فاصله حداکثری ۲متر از هم باشند.

-داربستی که تمام پایه های آن در یک خط مستقیم مشاهده شوند ،داربست مناسبی می باشد.

– بست های با زاویه قائم برای اتصال لوله داربست در حالت عمود به کار می روند که بیشترین بار قابل تحمل این بست حدود ۳/۶ کیلو نیوتن می باشد.

– تخته داربست های دارای طول کمتر از ۵/۱ متر به دو میله ساپورت زیری و تخته داربست های دارای طول بیشتر از ۵/۱ متر به سه میله ساپورت زیری نیاز دارد.

– لوله اتصال ، لوله ای است که برای اتصال دو لوله طولی به هم استفاده می شود که دارای دو کلاس ، SWL ,1/5 KN و SWL,3KN می باشد.

– فاصله بین پله ها ۲۵- ۳۰ سانتی متر می باشد. و عرض ورودی پله ها بین ۶۰-۱۲۰ سانتی متر است.

– در هر ۲متر ارتفاع وادامه پله ها حتما باید یک پاگرد جهت رفع خستگی در نظر گرفته شود.

– در شیب های ملایم و بسته به ضرورت به جای پله ها می توان از سطح شیب دار استفاده نمود.

– اگر در روی پله ها از تخته برای عبور و مرور استفاده می کنید حتما آن را با سیم محکم ببندید.

– استفاده از قطعات معیوب وشکسته و خمیده وخراب در داربست ممنوع می باشد.

– نردبان مورد استفاده در داربست ها ازجنس فلز بوده و باید یک متر از محل کار بلند تر باشد. از نردبان چوبی و کوتاه نباید استفاده نمود.

انواع داربست ها

داربست ها دارای انواع مختلفی از قبیل : داربست چوبی ، داربست فلزی ، داربست معلق ، داربست مثلثی ، داربست چکشی ستاره ای ، داربست چکشی کاسه ای ، داربست پایه دار و… می باشد. هرکدام از این انواع در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *