لوله اسکافلد

لوله اسکافلد

لوله اسکافلد

لوله اسکافلد : در ساختمان سازی امروزه شیوه ها و روشهای متعددی وجود دارد . یکی از مهم ترین اصل هایی که در این ساخت و ساز ها رعایت ایمنی کارگران و سرعت بالای اجرای پروژه است که در هر کدام از این روش ها در نظر گرفته می شود .

برای هر ساختمانی باتوجه به کاربرد آن از هر یک از این شیوه ها استفاده می شود . در هر کدام از این شیوه ها از ابزار ها و وسایل ساختمانی مناسب آن شیوه و روش استفاده می شود . یکی از ابزار ها ی ساختمانی که در ساخت ساختمان های بلند مرتبه مورد استفاده است اسکافلد است .

لوله اسکافلد

اسکافلد ها از لوله هایی ساخته شده است که در اندازه های استاندارد و مناسب برش داده می شوند و به هم دیگر جوش داده می شوند . در تهیه و تولید این لوله ها باید دقت شود که هیچ گونه درز و شکاف را نداشته باشند تا بتوانند مقاومت و استحکام کافی را حین بتن ریزی داشته باشند . همچنین مقاومت آن ها به گونه ای باشد که در ارتفاعات بالا کج نشوند .
این لوله ها را می شود در شکل های مختلف به هم دیگر وصل کرد تا مقاومت آن را افزایش داد با اتصال آن با آرایش های مختلف می توان میزان باربری آن را تا حدود 14 تن افزایش داد .
لوله اسکافلد در کیفیت اسکافلد بسیار اهمیت دارد بنابراین در هنگام تهیه اسکافلد توجه می کنند که لوله های آن از کیفیت مناسبی برخوردار باشند .

طریقه نصب اسکافلد در ساختمان ها

روش نصب و اتصال اسکافلد ها بسیار آسان است و نیازی به آموزش و تربیت نیروی ماهرندارد و برای این کار میتوان از کارگران ساده نیز استفاده کرد .
مکانی که لوله های اسکافلد قرار می گیرد باید زمینی سفت و محکم باشد تا پایه اسکافلد مستحکم باشد .

اگر در اطراف پروژه مکانی که دارای زمین سفت موجود نباشد در زیر لوله های اسکافلد تخته هایی که به آن ها تخته زیر پایی گفته می شود می گذاریم .
زمین و یا تخته هایی که در زیر لوله های اسکافلد قرار می دهیم باید تراز کنیم تا اختلافات ارتفاعی موجب بروز حوادث و مشکلات در ارتفاعات بالا نشود و ایمنی کارگران حفظ بشود البته اختلاف های کوچک وکم را می توان با استفاده از سرجک ها برقرار و تنظیم کرد .

در ساختمان هایی که بسیار عظیم و بلند مرتبه اند لوله های اسکافلد را با بست های داربست به متصل می کنند تا اسکافلد استحکام بیشتری داشته باشد واسکافلدی یکپارچه را داشته باشیم و کارگران با ایمنی بیشتری به کار خود ادامه بدهند .

علاوه بر این هنگام بتن ریزی نیز نحمل وزن برای اسکافلد آسان تر خواهد شد .

ما از چه راه هایی می توانیم اسکافلد را تهیه کنیم ؟

برای پروژه های مختلف و با توجه به شرایط آن مشتریان اقدام به تهیه اسکافلد می کنند . یکی از راه هایی شما می توانید با اطمینان خاطر اقدام به تهیه اسکافلد با بهترین کیفیت بکنید شرکت تنها پولاد است . شرکت تنها پولاد با تلاش در راه رضایت مشتریان خود گام برمی دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *