قیمت لوله داربست ۳متری

قیمت لوله داربست ۳ متری

قیمت لوله داربست ۳متری

ویژگی لوله داربست ها :

قیمت لوله داربست ۳متری :از لوله داربست ۳ متری به عنوان عضو اصلی سازه های داربست استفاده می شود . لوله داربست ها دارای دو وزن سنگین ۵/۱۷ کیلوگرم و در وزن سبک ۵/۱۴ کیلوگرم تولید شده و معمولا در شاخه ۶ متری تولید می شود. اما به دلیل ارتفاع های متفاوت ساختمان ها ممکن است این طول استاندارد کم وزیاد شود. لوله داربست ها دارای قطر ۳/۴۸ میلی متر می باشند که به لوله داربست با قطر ۵ سانتی متری معروفند. ضخامت لوله داربست ها از ۵/۱ تا ۳ میلی متر می باشد. ضخامت لوله داربست های دارای وزن سنگین ۵/۲ میل است و ضخامت لوله های سبک ۲۲ میل می باشد.

موارد مصرف لوله داربستی :

از لوله داربست ۳ متری سنگین برای اجرای ساختمان های بتنی استفاده می شود زیرا لوله های سنگین در برابر بتن ریزی و فشار بتن مقاوم می باشند. از لوله داربست ها برای اجرای نمای ساختمان ها و تکیه گاه سقف های بتنی ومواردی از این قبیل استفاده می شود.

تعریف داربست و انواع آن ( قیمت لوله داربست ۳ متری ):

حال به تعریف  داربست خواهیم پرداخت . داربست چیست ؟ داربست سازه ای است که برای اجرای پروژه های عمرانی و صنعتی در محل موردنظر مونتاژ شده و بعد از اجرای عملیات از هم باز شده و به راحتی جمع آوری می شود. به همین دلیل به این سازه ، سازه ای موقت گفته می شود. داربست ها دارای انواعی از قبیل موارد زیر می باشد که یک به یک توضیح داده می شود. در مورد قیمت لوله داربست ۳ متری نمی توان دقیق نظر داد زیرا قیمت لوله داربست ۳متری با توجه به نوسانات بازار مشخص نمی باشد.

داربست چوبی ،که برای ساخت آن از نردبان مخصوص و گوب گرد استفاده می شود. در کل به داربست هایی که از تخته ، خرک و پل موقت برپا می شوند داربست چوبی می گویند.

داربست فلزی ، از لوله های فولادی با قطر ۴۸ میلی متری تولید شده است . این لوله ها دارای ضخامت ۴ میلی متر می باشند و به کمک بست های مرتبط مونتاژ می شوند.

داربست معلق ، داربستی که به دیوار ساختمان تکیه داده می شود از این داربست در مواقعی استفاده می شود که سطح زمین نا هموار می باشد و نمی توان داربست را روی زمین برپا نمود. این داربست به صورت سکو از ساختمان بیرون زده می شود به همین دلیل به این داربست ، داربست معلق گفته می شود.

داربست پایه دار ، در مواردی که برپایی سریع داربست ضروری باشد این داربست ها مفید هستند. این نوع از داربست نباید بیشتر از سه ردیف داشته باشد و ارتفاع سکوی کار از سطح زمین نباید از ۵/۴ متر بیشتر باشد. در این داربست باید پایه ها را ثابت نگه داشته و مهار کرد. برای بالا رفتن  و پایین آمدن از نردبان استفاده می شود.

داربست مثلثی ، از فریم مثلثی که به صورت نروماده به یکدیگر متصل هستند تشکیل شده است که در کفراژبندی تیر و پل ها به کار برده می شود. فریم در سه تیپ ۵/۰ و۷۵/۰ و۱ تولید شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *