قیمت سرجک

قیمت سرجک

انواع جک های سقفی و سرجک

جکهای سقفی در دو تنوع  سبک وزن و سنگین تر تولید می گردند. جک سقفی سبکتر از لوله هایی سبک با قطری تقریبا 2 میلی و جک های مخصوص سقفی سنگین تر از لوله هایی سنگین با ضخامتی تقریبا 2.5 میلی تولید می شوند. مزیت و برتری جک های سقفی سنگینتر بالا بودن آستانه تحمل وزن آن بنسبت جک های سبکتر می باشد. در جک های سایز متوسط یا میانی قسمت های پایینی جک لوله هایی با ضخامت تقریبا 2.5 میلی متری و در قسمت های بالایی  لوله ها با قطری تقریبا 2 میلی متری به کاربرده برده شده است.

تعاریف جک و سرجک یا (پیچ تنظیم) :

 

تمامی جک ها دارای دو قسمت نری شده و مادگی و رزوه ی جک تشکیل شده اند . در انتهای جک های سقفی با توجه به نیازمندی مشتری دارای اشکالی مختلف است که از جمله ی آن میتوانیم به جک ساده شده، جک های U شکل ، جکهای T شکل و جک صلیبی شکل و نیز بی صلیبی شکل اشاره کنیم .

جک های سقفی یکی از اجزایی هستند که در صنایع ساختمانی متفاوت از آن استفاده شده و کاربرد های فراوانی در این صنعت دارند . بسیاری از این ابزار هایی که در زمان های قدیم از نوع  جنس چوبی آن استفاده می شد و امنیت و اطمینانی کمتر داشت در جهان امروز می بینیم که نه تنها به صورت های فلزی تبدیل شده اند بلکه دارای امکانات و مجموعه ی جدیدی نیز شده اند که برای مصارفی مختلف استفاده می شوند .جک ها نیز همانند تیرک ها ،ستون ها و … به نوعی دستخوش این تحول بزرگ شده اند . ما در متون زیر به تفصیل جک های نوع سقفی را به شما معرفی خواهیم کرد.

در یک تعریفی کلی تر جک سقفی همانطوری که از اسمش پیداست به جک هایی گفته می شوند که برای سقف هایی تازه تاسیس و ایجاد شده استفاده می شود و کار این نوع از دستگاه ها ، تحمل کردن باری است که کل سقف ایجاد کرده و نیز ثابت نگاهداری آنها به جای خود است .

و دلیل استفاده کردن از جک های سقفی می تواند این باشد که این جک ها دارای هزینه ی کمتری بنسبت به داربست ها هستند و به همین دلایل به صرفه تر تمام می شوند. . این نوع از سقف ها دارای قدرت تحمل بار چند صد کیلویی و صد البته شاید چند تنی را نیز داشته باشید و قدرت توانی هر جک بنسبت دقیقی با سبک تر بودن و یا سنگین تر بودن جک دارد و به عبارتی دیگر هر چه جک ها سبک تر باشند قدرت تحمل کردن وزن بار کمتری را دارا هستند . و برخی از جک ها دارای قطر هایی متفاوت با همراهی  ضخامت های مختلفی هستند که شدت تحمل کردن قدرت و وزن بالایی را دارا هستند. و این در حالتی است که وزن خود این نوع جک ها از 6 کیلو گرمی  تا 25 کیلو گرمی تغییر می کند .

انواع متنوع جک های سقفی شده را بشناسید و راجع به نوع و مشخصات آن ها بیشتر بدانید .

به همان صورت که گفته شد جک های سقفی برای نگاه داری سقف های مختلفی در جنس های متفاوت به کار میرود که از آن ها میتوانیم به تیرچه بلوک ها ، عرشه ی فولادی ، عرشه ی بتنی، جنس کرومیت ، سبک ، یونولیت ها ،کامپوزیت ها . غیره اشاره کنیم .

داربست ها و کار برد های سرجک ها در آن ها

 

داربست ها تنوعات مختلفی دارند که هر یک از آن ها را برای کار خاصی و در یک موقعیتی خاصی مورد استفاده ی کلی قرار می دهند. سرجک ها هم  در هر یک از این انواع  داربست ها دارای کار کردی مشخص هستند که صد البته در اکثریت آن ها کار و عملی مشخص شده و تعیین شده ای را انجام می دهند و تفاوت های بسیار کمی با هم دیگر دارند. داربست هایی که در ادامه ی متون آن ها را بررسی خواهیم  کرد عبارت هستند از:

  • داربست هایی که بجهت کفراژبندی استفاده میشوند
  • داربست های که بجهت چکشی کردن استفاده میشوند

 

قیمت سرجک

در مورد قیمت سرجکها میتوان به تنوع جنس و اندازه و قدرت تحمل بار متفاوت میتوان بحث کرد.بدین شکل که سرجک ها با توجه به اندازه دو میلی یا دو و نیم میلی بودن و یا تو پر یا تو خالی بودن دارای قیمت های متفاوت و مختلف هستند . و اما  در مورد قیمت صد در صد آن ها نمیتوان نظری داد چون با توجه به نوسانات ارز و واردات مواد اولیه جهت ساخت یا وار کردن خود محصول با توجه به قیمت تمام شده و گمرکات و … این امکان وجود ندارد.

 

 

نوشتن نظر