قوطی پروفیل 40در80

قوطی پروفیل 40در80

انواع قوطی پروفیل 40در80

قوطی پروفیل 40در80 : ابتدا به تعریف قوطی پروفیل می پردازیم ، قوطی پروفیل یک چهارگوش جعبه ای شکل بوده وپروفیل به معنای یک مقطع ثابت با طولی معین می باشد. معمولا قوطی پروفیل 80*40 در دو سایز ۶ و ۱۲ متری تولید می شود.

با توجه به این که قوطی پروفیل 80*40 با ضخامت ۲ میلی متر نقش مهمی در صنعت و ساختمان سازی دارد این قوطی پروفیل  یکی از محصولاتی می باشد که تولید آن همیشه پایدار است وبه فعالیتش ادامه می دهد.

انواع قوطی پروفیل 40در80

در دنیای امروزه قوطی پروفیل دست دوم به دو دسته تقسیم می شود: الف)  پروفیل باز دارای دو مقطع به شکل u و z  که در ام دی اف و قاب اطراف پنجره در بیرون نمای ساختمان مورد مصرف قرار می گیرد. از مقطع z نیز در سقف سالنهای بزرگ یا سوله ها ،سالن ورزشی ،انبار و پارکینگ استفاده می شود. ب)پروفیل بسته که از موارد مصرفی آن پروفیل های یو پی وی سی وپروفیل درب وغیره می باشد.

از جمله موارد مصرفی قوطی پروفیل دست دوم شامل این موارد می باشد :

از پروفیل ها بیشتر برای ساخت دروپنجره های آهنی استفاده می شود. پروفیل ها از لحاظ اندازه در گروه های ۱تا ۷ تقسیم می شوند .

از پروفیل های مربع و مستطیل با مقاطع بزرگ در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود.

از پروفیل های مربع ومستطیل با مقاطع کوچک در کناره راه پله ها ونرده پیاده روها وغیره استفاده می شود.

از پروفیل های مربع در ساختن پایه میز و صندلی استفاده می شود.

 

فرآیند تولید قوطی پروفیل 40در80

برای تولید قوطی پروفیل 40در80 به ماده اولیه نیاز داریم که این ماده شامل ترکیب شیمیایی می باشد که هنگام تولید وهنگام مصرف برای سازنده و مصرف کننده مشکلی به وجود نیاورد.این ترکیب شیمیایی شامل سیلیس با ۳۵/۰ و کربن ۳/۰ تا ۱/۰ وگوگرد ۰۴/۰ وفسفر ۰۴/۰ ومنگنز ۵/۰ می باشد.

در مرحله دوم تولید ، کلافهای خریداری شده با دستگاه های برش به نوارهایی با عرض مشخص بریده می شوند.دستگاه های برش دارای قسمت های مختلف بوده که برخی تمام اتوماتیک و برخی نیمه اتوماتیک هستند.

دستگاه برش معمولا دارای قسمتهای ذخیره کلاف و میزحمل کننده وضربه گیر و کلاف گیر وسیستم بازکننده طوقه های کلاف وسیستم کنترل کننده کناره وصاف کننده ورق و گیوتین و قرقره های هدایت ورق و… می باشد.

مرحله سوم ، مرحله تولید پروفیل است که به دو روش مستقیم و غیرمستقیم تولید می شود که این به روش انتخابی از نظر طراحی دارد. پروفیل باز به روش مستقیم تولید می شود.

دستگاه تولید پروفیل از دو قسمت شکل دهنده که دارای قسمتهای تغذیه نوار – گیوتین – قسمت جوش سروته نوار- انباره – فرمینگ وشکل دهنده نهایی – قسمت جوش دو لبه پروفیل – براده برداری – سردکن – شتاب دهنده و میز تخلیه می باشد.

تولید پروفیل به روش مستقیم و غیرمستقیم دارای محاسن ومعایب می باشد. پروفیل تولید شده به روش مستقیم دارای ابعاد دقیق و انحنای سطحی کم نسبت به روش دیگر می باشد.

پروفیل تولید شده به روش غیرمستقیم از جهت کیفیت، گوشه های گردتر و اندازه اضلاع و خط جوش و انحنای سطحی ،دقت پایینی نسبت به روش مستقیم دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *