قالب فلزی بتن چیست

قالب فلزی بتن چیست

قالب فلزی بتن چیست

قالب فلزی بتن چیست : بتن ترکیبی از مصالح درشت و سیمان مایع است . بتن در ساختمان سازی به عنوان اتصال دهنده استفاده می شود.قالب های بتن انواع مختلفی دارند یکی از این قالب ها قالب فلزی بتن است .

قالب فلزی سرعت انجام پروژه را افزایش می دهد بنابراین اگر در پروژه ای زمان بسیار اهمیت داشته باشد از قالب های فلزی استفاده می شود.

قالب فلزی بتن چیست؟

قالب فلزی به طور معمول با انواع داربست همراه می شوند. قالب فلزی بتن چهارچوب های فلزی هستند که میل گردها وبتن خیس را در خود نگه می دارند.

بخش زیادی از هزینه اجرای اسکلت های بتنی صرف قالب بندی بتن می شود. در قالب های فلزی بتن به دیواره های قالب نمی چسبد و از خوردگی قالب جلوگیری می شود بنابراین عمر قالب نسبت به قالب های دیگر افزایش می یابد.

قالب های فلزی انواع گوناگونی دارند. از قالب های فلزی می توان برای کلاف های تحتانی به کار برد اما ممکن است در سازه های کوچک به صرفه نباشد.

این قالب ها راقبل از مصرف روغن کاری می کنند. در مواردی هم خود خاک نقش قالب را ایفا می کند به طوری که زمین را به اندازه مورد نظرحفر می کنند سپس دیواره ها را با پلاستیک می پوشانند تا آب بتن جذب خاک نشود .

نکاتی که باید در قالب بندی های بتن فلزی باید در نطر گرفته شود

در انجام قالب بندی باید به این موضوع توجه شود که درز های قالب نشتی نداشته باشد تا آب بتن از آن خارج شود.

نکته دیگری که در قالب بندی باید مورد توجه قرار بگیرد این است بتن تمام حجم قالب را پر کند.

زمانی که از قالب های فلزی در ساختمان استفاده می کنیم باید قالب ها را در زمان مناسب باز کنیم .

قالب فلزی را باید از شرکتی تهیه کنیم که کیفیت مواد اولیه آن از کیفیت مناسب برخوردار باشد و سطح قالب نیز صاف و صیقلی باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *