قالب فلزی اصفهان

قالب فلزی اصفهان

درباره قالب فلزی اصفهان

قالب فلزی اصفهان : در ساخت ساختمان ها از مواد و مصالح گوناگونی استفاده می شود . یکی از رایج ترین و معروف ترین نوع ساختمان سازی ساختمان های بتنی است . بتن را در ساختمان ها برای اتصال مصالح به هم استفاده می کنند .

بتن از قوی ترین مواد اتصال دهنده در ساختمان ها است . برای استفاده از بتن در ساختمان ها از قالب هایی برای شکل دهی به بتن استفاده می کنند .به این قالب ها قالب بتن و به اجرای این قالب ها در ساختمان قالب بندی می گویند .

قالب بندی

از مهم ترین مراحل ساخت سازه های بتنی قالب بندی است . قالب بندی باید توسط افرادی صورت بگیرد که به این کار وارد باشند .  قالب بندی باید به صورت دست و اصولی انجام بگیرد تا هم در هزینه هم در زمان پروژه صرفه جویی شود . در گام اول باید قالبی را انتخاب کنیم که برای ساختمان در حال احداث مناسب باشد و با کاربرد آن تناسب داشته باشد .

بعد از اتمام قالب بندی نیز قالب ها را باید چک کنیم تا آب بتن از درز های احتمالی قالب ها به بیرون نرود و بتن خراب نشود . علاوه بر همه این ها باید از محکم و پایدار بودن قالب ها نیز اطمینان حاصل شود .

قالب بتن و انواع آن

همان طور که گفتیم قالب بتن در انواع مختلف تولید و به فروش می رسد . هرکدام از این قالب ها برای نوعی از ساختمان به کار می روند . یکی از انواع قالب بتن را می توان قالب فلزی اصفهان دانست .

  • قالب چوبی : از ابتدایی ترین قالب های بتن است . طول عمر این قالب ها کم است و زمان ساخت آن ها زیاد است اما به علت منعطف بودن این قالب ها از آن ها در ساختمان های دارای طرح های پیچیده نیز استفاده می کنند .
  • قالب مهندسی : این قالب ها به صورت چهارچوب هایی هستند که این چهارچوب ها از جنس فلز هستند . طول عمر این قالب ها زیاد است و سرعت ساخت آن ها نیز زیاد است .
  • قالب پلاستیکی : قالب های پلاستیکی به صورت مجموعه ای از قالب های به هم پیوسته هستند . این قالب ها بسیار سبک اند . این قالب ها از آن جایی که به صورت انبوه تولید می شوند سرعت ساخت بالای دارند . برای ساخت خانه های زیاد با قیمت پایین اغلب از این نوع قالب بتن استفاده می شود .
  • قالب فولادی : این قالب ها برای کارهایی با حجم بالا مورد استفاده اند . قیمت بالای این قالب ها را طول عمر بالا آن ها توجیه می کند .
  • قالب روپوش دار ( عایق ) : این قالب ها از موادی از جنس عایق ساخته می شوند . این قالب ها در محل قالب بندی باقی می مانند و به عنوان عایق صوت و رطوبت عمل می کنند .

خرید قالب فلزی اصفهان

شرکت تنها پولاد ارایه دهنده انواع تجهیزات ساختمانی است . از محصولات این شرکت می توان به قالب فلزی اصفهان , داربست مثلثی , داربست چکشی , قالب لارج پنل , سرجک قابل رگلاژ , پلی وود و … اشاره کرد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *