قالب بندی پل

قالب بندی پل

قالب بندی پل چگونه است؟

قالب بندی پل :بسیاری از پل هایی که ما در سطح شهر می بینیم از بتن ساخته شده اند . برای ساخت این سازه های بتنی از قالب هایی برای شکل دادن به بتن استفاده می کنند .

قالب های بتنی که برای ساخت پل های بتنی استفاده می شوند قالب پل نامیده می شوند .

قالب بتن چیست ؟

قالب های بتن تجهیزاتی هستند که در سازه های بتنی بسیار پرکاربردند . بتن را در داخل این قالب ها می ریزند و بتن بعد از خشک شدن به شکل این قالب ها در می آید . برای هر سازه از قالبی استفاده می کنند که متناسب با کاربری آن قالب باشد . اگر این انتخاب به درستی انجام شود مرحله قالب بندی نیز به درستی اجرا می شود .

برای ساخت سازه هایی مانند پل از قالب های بتنی به نام قالب پل استفاده می کنند . یکی از مهم ترین مراحل ساخت این سازه ها بتنی قالب بندی است . برای قالب بندی پل باید مواردی را رعایت کنیم تا کار به درستی پیش برود . قالب بندی پل را اغلب نیروهای مجرب اجرا می کنند .

قالب بندی پل

  • در گام اول باید برای این کار قالب را انتخاب نماییم که با کاربری پروژه مناسب باشد .
  • قالب انتخابی باید به گونه ای طراحی شود که به راحتی باز و بسته شود تا استفاده از آن باعث نشود که زمان اجرای پروژه افزایش پیدا کند .
  • از قالبی باید استفاده کنیم که از موادی ساخته شده باشد که توانایی و استحکام کافی برای تحمل نیروهای وارده به خود را داشته باشد .
  • قالب مورد استفاده باید به گونه ای باشد که آب بتن از آن خارج نشود بنابراین قبل از استفاده از قالب آن را درز گیری می کنند . اگر آب بتن از آن خارج شود بتن خراب می شود و دیگر قابل استفاده نیست .

قالب برداری پل

  • برای برداشتن قالب ها ابتدا باید اطمینان حاصل کنیم که بتن به اندازه کافی خشک شده باشد .
  • قالب ها و پایه هایی که برای استحکام بیش تر آن ها مورد استفاده قرار می گیرند را باید گام به گام برداریم تا به بتن آسیبی وارد نشود .
  • اگر در شرایطی مجبور بودیم که قالب ها را زودتر خشک شدن کامل بتن برداریم باید از بتن تا خشک شدن کامل مراقبت کنیم .

شرکت تنها پولاد

در این شرکت انواع قالب های بتن با بهترین کیفیت خرید و فروش می شود . این شرکت علاوه بر انواع قالب های بتن بسیاری از تجهیزات دیگر را نیز به فروش می رساند . این شرکت تمامی این محصولات متنوع خود را به دو صورت نو و دست دوم ارایه می کند .

از محصولات این شرکت می توان به قالب بتن , پیچ تنظیم , لوله داربستی , اسکافلد , قالب فلزی , قالب لارج پنل , سرجک قابل رگلاژ , قالب تونل , اسکافلد چکشی , اسکافلد مثلثی , جک سقفی , جک ساختمانی , داربست مثلثی , داربست چکشی , اسکافلد دست دوم و غیره می توانی اشاره کرد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *