قالب بندی لارج پنل

قالب بندی لارج پنل

سیستم قالب بندی لارج پنل و نحوه اجرای آن 

 

قالب بندی لارج پنل :در این سیستم قالب بندی لارج پنل از قالب های بزرگ برای بتن ریزی استفاده می شود. از این قالب های با سطح بزرگ برای اجر در دیوارهای اکسپوز و بدون درز ، دیوارهایی که داری سکوی بتن ریزی باشد و همچنین همراه این قالب ها از براکت نگهدارنده ، شوتینگ برای بتن ریزی و پیچ تنظیم شاقولی قالب استفاده خواهدشد.

شما اگر قصد دارید دیواری بتنی را با سرعت بالا و کیفیت عالی به اتمام برسانید سیستم قالب بندی لارج پنل بهترین و مناسب ترین گزینه میباشد یکی از ویژگی های این قالب ها این است که متعلقات مربوط به قالب بسیار کم میباشد دردسر زیادی برای پیمانکار یا معمار کارفرما نخواهد داشت.

مزیت های سیستم قالب بندی لارج پنل

 • در این سیستم لارج پنل قالب ها یکپارچه هستند و به همین خاطر درزهای موجود در قالب ها بسیار کم خواهد بود.
 • در این سیستم می توان قبل از اینکه عملیات بتن ریزی را انجام داد درب و پنجره ها را رو نصب بکنیم.
 • در این سیستم لارج پنل می توانیم تمام بازشوهای پلان در قالب ها رو نصب کنیم.
 • امکان نصب و قرار دادن شوتینگ ، سکو ، و قلاب حمل
 • در این سیستم می توان تعداد پلت های مصرفی را کم کنیم.
 • در این سیستم می توان تمامی پشت بندهای اضافی را حذف بکنیم.
 • در این سیستم می توان قالب ها را بدون پله و درز به همدیگر متصل کنیم
 • سرعت مونتاژ و د مونتاژ را می توان بالا برد
 • حذف کردن میان پلت مصرفی در بتن

در سیستم ققالب بندی لارج پنل بر خلاف سیستم تونل فرم که فقط می توانیم دیوارها رو بتن ریزی کنیم. این سیستم شبیه سیستم تونل فرم است اما با این تفاوت که در لارج پنل می توان تمام دیوارهای خارجی و داخلی را بصورت همزمان و در یک مرحله بتن ریزی بکنیم و همه سازه بصورت یکپارچه در می آید که این خود باعث نما گرفتن سازه میشود و همچنین سبب می شود که این بتن ریزی یکپارچه سبب استحکام و تحمل بیشتر ساختمان در مقابل تنش بارهای هجومی و جانبی داشته باشد. بسیاری از معماران این قالب بندی لارج پنل را سیستم مطلوبی برای بتن ریزی دیوارهای ساختمانی می دانند.

هنگامی که دیوارهای یک طبقه بتن ریزی شد معمار یا پیمانکار مورد نظر اجرای سقف مورد نظر بنا به صلاح خود از روش های مدولار ، سقف سبک و غیره انجام می دهد.در این سیستم مدولار برای هر یک از دیوارهای ساختمانی قالب های یکپارچه ای ساخته میشود.

سیستم قالب بندی دیوارهای در سیستم لارج پنل در چند مرحله اجرا میشود؟

 1.  در مرحله اول پس از انجام مراحل فونداسیون و آرماتوربندی ساختمان مورد نظر باید قالب ها را طبق نقشه مربوطه در جای خود نصب بکنیم. یکی از ویژگی های خوب این سیستم لارج پنل این است که قالب ها بصورت یکپارچه ساخته میشود و متعلقات آن مانند براکت تنظیم کننده قالب ،  سکوی بتن ریزی ، شوتینگ ، میان پلت نصب خواهند شد.
 2.  در مرحله دوم در سیستم قالب بندی دیوارهای ساختمان قالب ها رو باز می کنیم و اجرای سقف با توجه به یکی از روش های بالا انجام خواهد شد.
 3. در مرحله سوم پس از اینکه تیم آرماتور بند کار خود را تکمیل کرد قالب ها رو بوسیله جرثقیل یا تاور به طبقه دوم منتقل می کنیم و سقف اجرا شده قبلی بعنوان محل نشستن براکت نگهدارنده قالب استفاده میشود و براکت دیوار خارجی در قسمت سوارخ های بوحود آمده از محل پلتهای مرحله قبل مونتاژ شده و حکم محل نشستن براکت نگهدارنده قالب میباشند و این سیکل کاری تا آخرین طبقه مورد نظر ساختمان انجام می شود.

یکی از ویژگی ها و مزیت های خوب سیستم لارج پنل که یک مزیت منحصر بفرد به شمار می آید این است که سطح قالب ها در این سیستم یکپارچه و بزرگ هستند و برای اجرای دیوار بتنی اکسپوز یک مزیت خوب به شمار می آیند. گفتیم که یکی از مزیت های خوب سیستم لارج پنل نسبت به قالب مدولار این است که متعلقات آن بسیار کم میباشد و به همین دلیل  به پشت بند خاصی نیاز ندارند و می توان در کمترین زمان پنلها ار باز بسته کرد و هم چنین جابجا کردن قالب ها بوسیله قلاب حملی که روی قالب گذاشته شده است براحتی و سریع امکان پذیر میباشد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *