قالب بندی فلزی

قالب بندی فلزی

درباره قالب بندی فلزی

 

قالب بندی فلزی : در طول تاریخ از انواع مختلف مصالح برای ساختمان سازی استفاده شده است . یک از مهم ترین و قوی ترین موادی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد بتن است . برای استفاده از بتن در ساختمان ها باید از قالب هایی استفاده کرد که به آن قالب بتن می گویند .

قالب بندی فلزی

در سازه های بتنی از مهم ترین گام های پروژه قالب بندی است . در اجرای قالب بندی باید تمام توجه را داشته باشیم که به درستی انجام شود تا در زمان و هزینه پروژه صرفه جویی شود . از نکاتی که باید رعایت کنیم تا یک قالب بندی فلزی درست داشته باشیم این است که قالب هایی را انتخاب کنیم که مناسب باشد و با کاربرد ساختمان در تضاد نباشد و مشکل ایجاد نکند .

بعد از انتخاب قالب بتن مناسب و انجام قالب بندی نیز باید آن ها را چک کنیم تا درز و شکافی در قالب ها نباشد تا آب بتن از این راه خارج و بتن خراب شود . در قالب بندی از قالب های بهتر است استفاده کنیم که توانایی تحمل وزن وارده در حین کار را داشته باشند و هم چنین به گونه ای طراحی شده باشند که به راحتی باز و بسته شوند تا زمان کار را افزایش ندهند .

قالب های انتخابی باید این قابلیت را داشته باشند که حمل ونقل آن نیز آسان باشد . این قالب ها را درز بندی نیز می کنند . در ساختمان هایی قالب بندی صورت می گیرد مرحله ای به نام قالب برداری نیز وجود دارد که دارای شرایطی است :

  • زمانی باید قالب ها را برداریم که بتن به اندازه کافی محکم شده باشد تا این توانایی را داشته باشد که فشارهای وارد شده بر آن را تاب بیاورد .
  • پایه هایی که برای استحکام بیشتر قالب بندی قرار داده می شوند نیز نباید قبل از سفت و محکم شدن بتن برداشته شوند .
  • پایه ها و قالب ها را باید گام به گام و طوری این ها را برداریم که به بتن ضربه و فشار وارد نشود تا این که بتن دچار صدمه و آسیب نشود .
  • اگر قالب ها را درزمانی برداریم که هنوز دوره مراقبت از بتن تمام نشده باشد باید بعد از قالب برداری به مراقبت ادامه بدهیم .

خرید قالب بندی فلزی

شرکت تنها پولاد تمامی تجهیزات مورد نیاز قالب بندی فلزی را با بهترین کیفیت عرضه می کند . این شرکت با داشتن کادری مجرب به شما در خریدتان کمک کند . شما می توانید با در نظر گرفتن توان مالی و شرایط پروژه تجهیزات مورد نیاز خود را تهیه نمایید . محصولاتی هم چون اسکافلد چکشی , پیچ تنظیم , لوله داربستی , اسکافلد مثلثی , سر جک قابل رگلاژ , قالب پل , قالب لارج پنل , قالب بتن , جک سقفی , داربست مثلثی , قالب بتن خاص , جک ساختمانی و غیره در شرکت تنها پولاد تولید و به فروش می رسند . این محصولات به صورت نو و دست دوم ارایه می شوند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *