قالب بتن کارکرده

قالب بتن کارکرده

قالب بتن کارکرده

برای اجرای یک سازه بتنی باید مراحل مختلفی را طی کنیم یکی از مهم ترین مراحل قالب بندی است . انجام این مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اجرای صحیح آن موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود . از تجهیزات مورد نیاز برای قالب بندی قالب بتن است .

قالب بتن

در سازه های بتنی , بتن را در قالب هایی می ریزند که زمانی که محکم شد به شکلی مناسب باشد . این قالب ها از مواد مختلف ساخته می شوند و برای ساختمان های گوناگون هم استفاده می شوند . انتخاب این قالب ها متناسب با ساختمان باعث می شود که قالب بندی نیز بهتر و سریع تر انجام بگیرد .

انواع قالب بتن کارکرده

قالب بتن چوبی : این قالب ها از تخته های چوبی ساخته می شود و طول عمر این قالب ها کم است . زمان ساخت این نوع قالب نیز زیاد است و از قالب هایی است که استفاده از آن ها زمان براست اما موضوعی که باعث می شود از این قالب ها استفاده شود منعطف بودن آن ها است .

قالب بتن آجری : این قالب از دیوار های آجری که ضخامتی در حدود 10 تا 20 سانتی متر دارند ساخته می شود . بتن را در این قالب می ریزند البته قبل از بتن ریزی باید به مواردی توجه کنیم . این قالب را قبل از این که بتن را در آن بریزیم باید توسط نایلون بپوشانیم تا آب بتن از آن خارج نشود . اگر این امکان فراهم نبود که از نایلون استفاده کنیم آجر ها را آب پاشی می کنیم تا آب بتن را به خود جذب نکنند . علاوه بر همه این کارها باید دقت کنیم که آب وارد این قالب ها نشود .

قالب فولادی : این قالب طول عمر زیادی دارد و فلزی است و از فولاد ساخته شده است . این نوع قالب را برای ساختمان هایی استفاده می کنند حجم کار در آن ها زیاد باشد . این قالب ها به سادگی باز و بسته می شوند و سرعت اجرای کار را بالامی برند . طول عمر بالا این قالب ها باعث می شود که از این قالب ها با توجه به قیمت بالای آن استفاده شود .

قالب پلاستیکی : این قالب ها به صورت انبوه تولید می شود و برای ساخت خانه های زیاد با قیمت کم بسیار مناسب می باشند. این قالب ها از آن جایی که از جنس پلاستیک هستند وزن کمی دارند . این قالب ها برخلاف این که از وزن کمی برخوردارند از مقاومت کافی نیزبرخوردارند.  طول عمر این قالب ها نیز بالا است .

قالب مهندسی : این قالب چهارچوب هایی فلزی است که توسط مهندسان طراحی شده است .این قالب طول عمر بالا و زمان ساخت پایین دارند . این قالب ها از فلزهایی مانند آلومینیوم  یا فولاد ساخته می شوند .

خرید قالب بتن کارکرده

شرکت تنها پولاد تجهیزات مختلفی مانند قالب بتن کارکرده , داربست مثلثی , داربست چکشی و … را تولید و به فروش می رسانند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *