قالب بتن لبه 6 یکی از انواع قالب های بتن

قالب بتن لبه 6 یکی از انواع قالب های بتن

قالب بتن لبه 6 یکی از انواع قالب های بتن

قالب بتن لبه 6 یکی از انواع قالب های بتن :در ساختمان هایی که برای ساخت آن ها از بتن استفاده می شود برای شکل دادن به بتن از ابزارهایی به نام قالب بتن استفاده می کنند . این قالب ها را در انواع مختلف و با مواد گوناگون تولید می کنند . قالب های بتن را در اندازه ها و طرح های مختلف تولید می کنند .

قالب بتن لبه 6 یکی از انواع این قالب ها است . از هر کدام از این قالب ها برای کاری مخصوص بهره می برند . به عنوان مثال از قالب گرد برای ساخت ستون ها و یا از قالب پل برای ساخت پل ها ساخته می شوند .

قالب بندی

قالب بندی یکی از مهم ترین مراحل ساخت سازه های بتنی هستند . برای اجرای صحیح قالب بندی باید نکاتی زیر را رعایت شوند :

  • در اولین گام باید قالبی را انتخاب نماییم که با سازه در حال ساخت متناسب باشد .
  • قالب باید به گونه ای باشد که بتواند مقاومت کافی را داشته باشد و در اثر نیروهای وارده به آن تاب دار نشود و تغییر شکل ندهد .
  • قالب باید به گونه ای باشد که بتوان آن را به راحتی باز و یا بسته کرد . این ویژگی باعث می شود که کار با این قالب ها زمان زیادی از پروژه را نگیرد .
  • اگر از قالب های دست دوم استفاده می شود باید دقت کافی داشته باشیم تا این قالب ها بدون درز و یا فرورفتگی باشند . وجود درز باعث خروج آب بتن و از بین رفتن بتن می شود .
  • قبل از استفاده از قالب ها آن ها را درز گیری کنیم تا آب بتن از آن ها خارج نشود .

قالب برداری

  • قبل از برداشتن قالب ها باید از این که بتن به اندازه کافی محکم شده است اطمینان حاصل کنیم سپس اقدام به برداشتن قالب کنیم .
  • قالب ها و پایه های متصل به آن را مرحله به مرحله و با آرامش برمی داریم تا به بتن صدمه نزنند .

انواع قالب بتن

  • قالب بتن چوبی : این قالب ها از قالب هایی هستند که از اولین قالب های بتن هستند . این قالب ها زمان زیادی می برند تا ساخته شوند . طول عمر این قالب ها نیز کم است و به زودی خراب می شوند .
  • قالب بتن پلاستیک : این قالب ها سبک هستند و قیمت پایینی دارند . از این قالب ها برای ساختن خانه های انبوه و با قیمت کم استفاده می شود .
  • قالب بتن مهندسی : این قالب ها توسط مهندسان طراحی شده اند و از جنس فلز هستند . این قالب های چهارچوب هایی فلزی اند که استحکام زیادی دارند .

قالب بتن لبه 6 یکی از انواع قالب های بتن

قالب بتن لبه 6 را می توان از شرکت تنها پولاد تهیه کنیم . این شرکت علاوه بر قالب های بتنی محصولات زیاد دیگری نیز عرضه می کنند . این شرکت این محصولات را به صورت دست دوم و یا کارکرده نیز به مشتریان خود عرضه می کند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *