قالب بتن سد

قالب بتن سد|خرید و فروش تجهیزات بتن

قالب بتن سد

قالب بتن سد : در ساختن بسیاری از سازه های بتنی از تجهیزات گوناگونی استفاده می شود . این تجهیزات با توجه به نوع سازه متفاوت هستند و متناسب با سازه طراحی می شوند . یکی از این تجهیزات که در ساخت بسیاری از سازه های بتنی پرکاربردند قالب های بتنی هستند .

قالب های بتنی

در سازه های بتنی برای دادن شکل های مورد نظر به بتن از قالب هایی به نام قالب بتن استفاده می کنند . برای سازه های بتنی خیلی مهم است که قالبی را به کار برد که متناسب با سازه باشد . قالب های بتن در طرح های مختلف و متناسب با سازه ها طراحی می شوند .

یکی از انواع این قالب ها قالب بتن سد است که در ساخت سد های بتنی به کار می رود . این قالب ها نوعی قالب یک طرفه هستند که برای بتن ریزی دیواره های سد طراحی می شوند . در قالب بتن سد فشارهای وارده توسط جک های مایل و براکت ها تحمل می شوند . این قالب ها به طور معمول به صورت پانل های یکدست و یکپارچه و بزرگ تولید می کنند .

بعد از انجام هر مرحله از بتن ریزی این قالب ها را در ارتفاعات بالاتر نصب می کنند و دوباره بتن ریزی را انجام می دهند. قالب بتن سد از جنس ورقه های فولادی و یا پلی وود تولید می شوند . قالب هایی که با ورقه های فولادی ساخته می شوند می توان بارها مورد استفاده قرار بگیرند . این قالب ها نسبت به قالب هایی که با پلی وود ساخته می شوند بسیار سنگین ترند . قالب های پلی وودی را به دفعات کم تری می توان مورد استفاده قرار داد .

انواع قالب های بتنی چیست ؟

  • قالب بتن گرد : این قالب ها به صورت گرد هستند و از آن ها در ساخت پل ها استفاده می کنند .
  • قالب بتن پلاستیکی : این قالب ها سبک هستند و به صورت مجموعه ای از قالب ها تولید می شوند . طول عمر این قالب ها زیاد و استفاده از آن ها ارزان تر از سایر قالب ها است . از این قالب ها می توان برای ساخت خانه های زیاد وارزان قیمت به طور معمول از این قالب ها استفاده می کنند .
  • قالب بتن آجری : این قالب ها را با آجر می سازند . قالب های آجری از دیوارهای 10 تا 20 سانتی متری تشکیل شده است که بتن را در داخل این دیواره های می ریزند . در این قالب ها برای جلوگیری از خروج آب بتن از قالب قبل از بتن ریزی داخل قالب را با نایلون هایی می پوشانند تا آب بتن از آن خارج نشود .
  • قالب بتن مهندسی : این قالب ها چهارچوب هایی از جنس فلز هستند . طول عمر این قالب ها زیاد واستحکام آن ها بالا است .

شرکت تنها پولاد

این شرکت در خرید و فروش تجهیزات قالب بندی و بسیاری از تجهیزات ساختمانی فعالیت می کند . شما می توانید انواع قالب بتن هایی که نام برده شد را به صورت نو و یا دست دوم و کارکرده از این شرکت تهیه نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *