قالب بتنی دست دوم

قالب بتنی دست دوم

قالب بتنی دست دوم

قالب بتن

در سازه های بتنی بتن را در قالب هایی می ریزند تا بتن بعد از از دست دادن آب و محکم شدن به شکل قالب دربیاید . این قالب ها در شکل های مختلف طراحی شده اند که ازهر کدام برای کارهای مختلف استفاده می کنند . به عنوان مثال از قالب گرد برای ساخت ستون های گرد و قالب پل برای ساخت پل ها استفاده می شود .

انواع قالب بتن

  • قالب تن چوبی : این قالب را ازتخته های چوبی می سازند . ساخت این قالب ها زمان زیادی را می طلبد و از این نظر برای پروژه های بزرگ مقرون به صرفه نیست .
  • قالب بتن آجری : این قالب ها از دیوارهای آجری به ضخامت 10 تا 20 سانتی متر ساخته شده است .بتن را در این قالب می ریزند البته برای این که آب از بتن خارج نشود قبل از بتن ریزی با کمک نایلون این قالب ها را می پوشانند تا آب بتن از آن ها خارج نشود .
  • قالب بتن پلاستیکی : این قالب ها به صورت مجموعه های قالب های به هم چسبیده ساخته می شوند . این قالب ها سبک هستند و از آن ها می توان برای ساخت خانه های زیاد با قیمت کم بهره برد .
  • قالب بتن مهندسی : این قالب ها توسط مهندسان طراحی شده اند . این قالب ها از چهارچوب هایی فلزی ساخته شده اند . این قالب ها طول عمر زیاد و زمان ساخت کم دارند .
قالب بندی

در سازه های بتنی از هرکدام از این قالب بتنی دست دوم که برای سازه مناسب باشد استفاده می کنند . بعد از انتخاب قالب مناسب که با کارایی سازه هماهنگ باشد مرحله مهم قالب بندی شروع می شود . قالب بندی اگر به طور مناسب انجام بگیرد در پیشرفت پروزه تاثیر گذار خواهد بود و در زمان و هزینه ای آن نیز صرفه جویی می کند . برای انجام قالب بندی از افرادی بهره می برند که در این کار تخصص لازم را داشته باشند .

قالب برداری

به مرحله رداشتن قالب ها قالب برداری می گویند . در قالب برداری باید قالب ها را در زمانی برداریم که بتن به اندازه ای محکم شده باشد که بدون قالب نیز بتواند شکل خود را حفظ کند . قالب ها و پایه هایی که برای استحکام قالب می زنند را باید گام به گام و مرحله به مرحله برداریم تا به بتن آسیبی وارد نشود .

تهیه قالب بتنی دست دوم

خرید قالب بتن ریزی و قالب بتنی دست دوم  را می توان از شرکت تنها پولاد با بهترین کیفیت تهیه نماییم .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *