دستگاه خم و برش میلگرد چیست؟

دستگاه خم و برش میلگرد چیست؟

دستگاه خم و برش میلگرد چیست؟

دستگاه خم و برش میلگرد چیست؟ میلگرد و یا آرماتور از جنس فولاد که در ساختمان های بتنی برای این که مقاومت کششی پایین بتن را جبران بکنند مورد استفاده قرار می گیرند . این میلگرد ها را با سیم به هم متصل می کنند که به اصطلاح به آن ها آرماتور بندی می گویند . آرماتوربندی برای قوی تر ساختن سازه به کار می رود .

میلگرد را برای استفاده در ساختمان برش می دهند و خم می کنند . خم کردن و یا برش زدن میلگردها را با دست و یا دستگاه انجام می دهند . اگر میلگردها نازک باشند این کار را با دست و اگر ضخیم باشد با استفاده از دستگاه خم و برش میلگرد آن ها را برش ویا خم می کنند .

میلگردها را در کارهایی مانند ساخت لوازم تزیینی نیز مورد استفاده قرار می دهند . اما بیشترین مورد مصرف آن در ساختمان سازی می باشد .

خم و برش میلگرد به سه راه امکان پذیر است :

  • برش و خم میلگرد به روش دستی
  • برش و خم میلگرد به روش نیمه اتوماتیک
  • برش و خم میلگرد به روش اتوماتیک

در روش دستی برش و خم میلگرد از دستگاهی استفاده می شود که فک زیرین بر روی آن سوار می شود و سپس فک رویی به آن پیچ می شود فک رویی متحرک است . میلگرد بین دو فک محکم می شود و عملیات خم و یا برش روی آن انجام می گیرد .

برای خم و برش میلگرد باید به مواردی توجه کنیم تا این کار به بهترین شکل انجام بگیرد و باعث ایجاد حوادث و خسارت های مالی و جانی نشود .

راه کار هایی که هنگام انجام برش و خم مبلگرد باید رعایت کنیم چه می باشد ؟

  • نقشه ای که از روی آن می خواهیم میلگردها را خم و یا برش دهیم باید آماده باشد و طبق آن باید این کار انجام بگیرد . اگر این نقشه پیچیده است باید ابتدا آن را در اندازه های واقعی رسم کنیم و برای کنترل کار مورد استفاده قرار دهیم .
  • سرعت خم کردن این میلگردها به نوع فولاد میلگرد و دمای محیط بستگی دارد . زمانی که هوای محیط سرد است و میلگرد مورد استفاده قطر بیشتر و مقاومت بیشتری دارد سرعت خم کردن میلگرد را کاهش می دهند . البته باید توجه کنیم که در هوای خیلی سرد چیزی در حدود پایین تر از 5 درجه سیلسیوس خم کردن میلگرد ها کار درستی نیست باید در زمانی دیگر انجام بگیرد .
  • زمانی که میلگردها را به وسیله دست خم می کنیم باید میزی را انتخاب کنیم که میلگردها را هنگام خم کردن به طور مناسب نگداری کنند .

شرکت تنها پولاد خرید و فروش تجهیزات قالب بندی بتن و محصولاتی مانند اسکافلد , قالب بتن نو , قالب فلزی , قالب

بتن خاص , لوله داربستی , اسکافلد مثلثی , قالب لارج پنل , قالب پل , سرجک قابل رگلاژ , پیچ تنظیم , اسکافلد چکشی,

جک ساختمانی , جک سقفی و دستگاه خم و برش میلگرد را انجام می دهد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *