خرید قالب بتن دست دوم عسلویه

خرید قالب بتن دست دوم عسلویه

ساختمان هایی که از مصالحی مانند بتن ساخته می شوند سازه های بتنی می نامند . علاوه بر ساختمان های مسکونی و اداری سازه هایی مانند پل ها و یا خط لوله های آب و از این دست نیز نوعی سازه بتنی محسوب می شوند . در سازه های بتنی از وسایلی به نام قالب های بتنی استفاده می کنند . که با آن آشنا خواهیم شد .خرید قالب بتن دست دوم عسلویه با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بسیار بالا با تنهاپولاد.

قالب بتن

در ساختمان هایی که بتن در آن به کار می رود برای شکل دادن به بتن از قالب های بتنی استفاده می کنند . این قالب ها در طول زمان تغییر پیدا کرده اند و از مواد مختلف و در شکل های مختلف ساخته می شوند . از هر کدام از این قالب ها برای مصارف گوناگون بهره می برند . به عنوان مثال از قالب گرد برای ساخت ستون های پل ها و یا از قالب پل برای ساخت پل های بتنی استفاده می کنند .

انواع قالب بتن چیست ؟

  • قالب بتن آجری : این قالب از دیوارهایی به ضخامت 10 تا 20 سانتی متری که با آجر ساخته می شوند تشکیل شده است . بعد از انداختن یک نایلون در این قالب ها برای جلوگیری از خروج آب بتن , بتن را در آن می ریزند .
  • قالب بتن چوبی : این قالب از تخته های چوبی ساخته شده است . ساختن این قالب ها زمان بر است و عمر این قالب ها نیز کوتاه است . این قالب ها به دلیل انعطاف پذیری که دارند هنوز هم در پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند .
  • قالب بتن پلاستیکی : قالب های پلاستیکی به صورت قالب های به هم متصل تولید می شوند . این قالب ها را در زمان کوتاه تولید می کنند . برای ساخت خانه های انبوه با هزینه کم از این قالب ها بهره می برند .

قالب بندی

نصب هر کدام از انواع این قالب ها را قالب بندی می گویند . برای قالب بندی درست ابتدا باید قالبی را که برای ساختمان و یا سازه انتخاب می کنیم با کار و نوع آن سازگار باشد .قالب بندی سازه اگر به درستی صورت بگیرد در زمان و هزینه های پروژه بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

شرایطی که برای انجام درست قالب بندی باید رعایت کرد چیست ؟
  • انتخاب قالبی که باز و بسته کردن آن راحت باشد تا زمان زیادی از کارگران نگیرد .
  • انتخاب قالبی که جا به جایی و حمل آن به سهولت انجام بگیرد .
  • انتخاب قالبی که در پایان کار شکلی را به بتن بدهد که ما می خواهیم و مورد نظرمان است .
  • انتخاب قالبی که هیچ گونه درز و شکافی نداشته باشد که آب بتن از آن خارج شود . اگر درزی هم موجود بود قبل از قالب بندی درز گیری شود .
خرید قالب بتن دست دوم عسلویه

خرید قالب بتن دست دوم عسلویه از شرکت تنها پولاد امکان پذیر است . شما می توانید با اطمینان خاطر از کیفیت محصولات از این شرکت خرید نمایید .

خرید قالب بتن دست دوم ایلام

seobartar3

Write a Reply or Comment