اسپیسر دابل فیکس

اسپیسر دابل فیکس

اسپیسر دابل فیکس

اسپیسر دابل فیکس یک قطعه بسیار مفید و کارآمد است جهت میلگرد دال های دو شبکه.

دابل فیکس از دو بخش پایه و هد تشکیل شده است که به هنگام مصرف می بایست که بر روی هم مونتاژ شوند. استفاده از این اسپیسر دابل فیکس  موجب دقیق تر شدن فاصله شبکه های میلگرد از یکدیگر می شود.

در بسیاری موارد سازه ها به صورت دال بتنی اجرا می شوند که نیاز به قرار گیری دو شبکه یا دو ردیف میلگرد، جهت مسلح سازی بتن می باشد . چنانچه بخواهیم برای اسپیسرهای ردیف پایینی و ردیف بالایی بصورت مجزا اسپیسر مصرف کنیم از نظر هزینه مقرون بصرفه نمی باشد و از طرفی دیگر، در بسیاری از مقاطع شبکه های میلگردی پایین برای قرارگیری اسپیسر مورد استفاده، برای مش بالا مزاحمت ایجاد خواهند نمود .

بدین منظور اسپیسر ویژه دابل فیکس، طراحی و تولید شده است.این اسپیسر از دو بخش پایه و هد ساخته شده است و داخل یکدیگر مونتاژ می شوند .

قسمت پایه اسپیسر دابل فیکس پلاستیکی دابل فیکس مخصوص قرارگیری مش های ردیف پایین دال و قسمت هد نیز مخصوص قرارگیری مش های ردیف بالا در دال می باشند. قسمت پایه به دلیل پهنای کافی ، قابلیت جای دادن میلگرد با سایز آزاد را دارد ولی با توجه به توان باربری فاصله نگهدار پلاستیکی دو مش ، حداکثر میلگرد 28 میلیمتر برای قرارگیری روی پایه پیشنهاد می شود.

قسمت هد کاور پلاستیکی دابل فیکس، نیزقادر به جای دادن میلگرد تا حداکثر قطر 18 میلیمتر را دارا می باشد. اسپیسر دو مش دابل فیکس قادر به تحمل بار نقطه ای 150 تا 200 کیلوگرم را دارا می باشد که بر اساس ارتفاع اسپیسر متغیر خواهد بود.