چهارتراش چیست

برای پاسخ به سوال چهارتراش چیست در ابتدا توضیات مختصری در مورد چوب در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم :چوب از موادی است که در ساخت ساختمان ها از آن استفاده می شود . از چوب فرآورده های مختلفی تهیه می شود و در اندازه های مختلف برش داده می شود . چوب از منابع تجدید پذیر طبیعی است . منابعی مانند نفت و زغال و معادن دیگر تا مدتی هستند اما بعد از مدتی تمام می شوند . چوب یکی از موادی است که می توان بعد از مصرف آن را دوباره کاشت و استفاده کرد.برای خرید این محصول و انواع محصولات ساختمان سازی به خصوص انواع قالب ها و اسکافلد و پیچ تنظیم و … می توانید با شرکت تنهاپولاد تماس حاصل نمایید.

اشکال مختلف چوب

چوب را در ابعاد و شکل های گوناگون برش می دهند و مورد استفاده قرار می دهند . چوب به عنوان یکی از قدیمی ترین مصالحی است که در ساختمان سازی از آن استفاده می شده است . چوب از بهترین مصالح برای مناطق زلزله خیز است و در کشورهایی مانند ژاپن که از نقاط زلزله خیز جهان به شمار می رود بسیار پرکاربرد می باشد . ما در این جا به چند نمونه از برش های مختلف چوب را نام می بریم :

  • تخته : به چوبی گفته می شود که به شکل مکعب مستطیل بریده می شود و ممکن است طول آن از 2 تا 6 متر باشد و عرض آن 18 تا 30 سانتی متر و ضخامت آن 1 تا 8 سانتی متر باشد . از تخته ها برای ساخت وسایل گوناگونی استفاده می شود .
  • الوار : چوب را به صورت مثلثی و یا مربع برش می دهند . الوار ها بدون گره و راست هستند .
  • چوب گرد : چوبی که استوانه ای شکل است و باید هرس و تمیز شود وبعد مورد استفاده قرار گیرد . چوب گرد طولی در حدود 7/2 تا 18 متر و ضخامت 14 تا 34 سانتی متری را داراست .
  • بینه : همان چوب گرد را به قسمت مساوی تقسیم می کنند و به هر کدام بینه می گویند .
  • چهارتراش : چوب درختان بدون گره را به شکل مربع و یا مستطیل برش می دهند و به آن چهار تراش می گویند .

چهارتراش چیست  ؟

همان طور که در متن بالا گفتیم چهار تراش به چوبی می گوییم که مقطع آن مربع و یا مستطیل باشد و در کارهای مختلفی از این چوب بهره می برند . چهار تراش ها را در ابعاد مختلف تولید می کنند و از هر کدام از این ابعاد برای کاری مخصوص استفاده می کنند . ما تعدادی از ابعاد موجود در بازار را نام می بریم :

  • چهار تراش در اندازه 6*4
  • چهار تراش در اندازه 6*6
  • چهار تراش در ابعاد 5*5
  • چهار تراش در ابعاد 10*5

راه های خرید چهار تراش چیست ؟

با مطالعه ی این مقاله می توانید جواب مناسبی برای سوال چهارتراش چیست داشته باشید و برای خرید اقدام نمایید .ابزارها و تجهیزات ساختمانی مانند جک سقفی , جک ساختمانی , داربست مثلثی , لوله داربستی , قالب بتن خاص , قالب لارج پنل , اسکافلد مثلثی , اسکافلد چکشی , پیچ تنظیم , اسکافلد دست دوم , قوطی پروفیل دست دوم , سولجر نو , سولجر دست دوم و چهار تراش  را می توانید از شرکت تنها پولاد با بهترین کیفیت  تهیه نمایید .

شرکت تنها پولاد در زمینه خرید و فروش تجهیزات قالب بندی بتن و سایر تجهیزات ساختمانی فعالیت می کند .

نوشتن نظر