نئوپان 16 میل

نئوپان 16 میل چیست و کاربرد آن

موضوعی که درباره آن می خواهیم صحبت نماییم نئوپان 16 میل می باشد. ابتدا به توضیح نئوپان می پردازیم . در واقع نئوپان ازفشردن خرده چوب تراشه های خاک اره و چسب های مناسب که تحت فشار و گرما هستند به دست می آید. فرایند تولید نئوپان 16 میل به این شکل است که ضایعات به دست آمده از چوب درختان را تبدیل به خرده چوب کرده و سپس رطوبت این خرده چوب ها را گرفته و بسیار خوب همگون می کنند. سپس چسب به آن ها می زنند و تحت پرس حرارتی قرار می دهند. ورقی که به دست آمده است را سرد می کنند و بعد از این که سمباده خوردند قابل استفاده می شوند.

اما برای این که محصول به دست آمده ضد آب یا ضد حریق و ضد پوسیدگی باشد به آن مواد شیمیایی چون : وکس و رنگ و عوامل مرطوب کننده و رها سازی اضافه می شود. تراشه های چوب باید به طور یکنواخت پخش شوند تا محصول به دست آمده از وزن متعادل و یکنواخت برخوردار باشد. این محصول چندین بار در فرایند فشرده سازی قرار می گیرد تا چوب و چسب بیشتر به هم آمیخته شوند و محکم تر شوند. نوع مشهور نئوپان , نئوپان OSB می باشد یعنی نئوپان با تراشه های چوب که تراشه های چوب در آن قابل مشاهده می باشد. سازندگان مسکن از آن برای کف و دیوارها استفاده می کنند.

برای اطلاع از قیمت های لوازم و تجهیزات ساختمان سازی مانند قیمت قالب بتن دست دوم و … و برای دریافت مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید.

انواع نئوپان بر طبق روکش

این انواع شامل : تخته چوب بدون روکش , تخته چوب با روکش طبیعی , تخته چوب با روکش مصنوعی , تخته چوب لاک کاری شده , نئوپان با روکش ملامینه می باشند. در اینجا توضیحی درباره روکش های ملامینه خواهیم داد.

روکش های ملامینه

روکش های ملامینه یا همان LPM13 از پرکاربرد ترین روکش های ورقی فشرده چوبی در دنیا و به خصوص در ایران از میان تمام روکش های چوبی و مصنوعی می باشند. به عنوان نمونه میزهای ال سی دی نیز با این نوع روکش ها ساخته می شوند. از روش های چسباندن روکش های ملامینه روی تخته به دو روش پرسهای طبقه ای باستیل کوتاه 14 و روکش زنی پیوسته 15 می توان اشاره کرد. ضخامت های روکش های ملامینه 25/0 تا 35/0 میلی متر بوده که حدود 50 درصد ضخامتش را چسب MF تشکیل می دهد. قیمت روکش های ملامینه نیز بسیار مناسب بوده و قابل رقابت با سایر انواع روکش ها می باشد. در جهان نیز روکش های ملامینه بیشترین استفاده را دارد که بعد از آن به ترتیب روکش های چوبی , روکش های کاغذی , رنگ , لامینت ها و روکش های ترموپلاستیک PVC قرار دارند. شرکت تنها پولاد از عرضه کنندگان این نوع از روکش ها می باشد . این شرکت می تواند انواع داربست و لوله داربستی و تجهیزات مورد نیاز برای پروژه های عمرانی و صنعتی را عرضه نماید.

انواع نئوپان بر طبق روش ساخت

این انواع شامل : نئوپان با روش ساخت پرس صفحه ای , نئوپان با روش ساخت پرس قالبی , نئوپان با روش ساخت پرس غلتکی می باشند.

نئوپان 12 میل

نوشتن نظر