نئوپان فومنات

نئوپان فومنات چیست

قبل از این که در مورد نئوپان فومنات صحبت کنیم به تعریف نئوپان می پردازیم .نئوپان فراورده ای می باشد که از تراشه های چوب ساخته می شود. این محصول معمولا از صنایع بازیافت چوب می باشد .در واقع ضایعاتی که در فرایند های بهره برداری از چوب درختان به دست آمده است را تبدیل به خرده چوب می کنند. بعد رطوبت این خرده چوب را می گیرند و به خوبی همگون می کنند و چسب می زنند و تحت پرس حرارتی قرار می دهند. در نهایت ورق های تولید شده بعد از سرد شدن و سمباده خوردن قابل استفاده هستند. به زبان ساده تر نئوپان از فشردن خرده چوب های زائد و تراشه های چوب بری وهم چنین خاک اره و چسب تحت فشار و گرما تولید می شود. معروف ترین نوع نئوپان , نئوپان OSB می باشد. که معنی آن یعنی نئوپان با تراشه های چوب است. در این نوع تراشه های چوب قابل رویت می باشد. اغلب سازندگان مسکن برای کف و دیوارها از این نوع استفاده می کنند. نئوپان فومنات نوعی دیگر از نئوپان ها می باشد.

خرید انواع نئوپان و تجهیزات و لوازم ساخت و ساز به خصوص تخته سه لایی و انواع قالب های ساختمان سازی و داربست مثلثی و پلی وود و جک ساختمانی و… را با شرکت تنهاپولاد تجربه کنید.

کاربرد و انواع نئوپان

از موارد کاربردی نئوپان می توان به این موارد اشاره نمود. در کابینت سازی , سرویس خواب و مبلمان , کمد وقفسه , دکوراسیون داخلی ساختمان , درهای چوبی به غیر از درهای ضد سرقت مورد استفاده قرار می گیرند.

از انواع نئوپان نیز می توان به تخته چوب بدون روکش , تخته چوب با روکش طبیعی , تخته چوب با روکش مصنوعی , تخته چوب لاک کاری شده اشاره نمود . این نئوپان ها بر اساس روکش شان انواع بندی شده اند.

از انواع نئوپان بر اساس روش ساخت نیز می توان به نئوپان حاصل از پرس صفحه ای , نئوپان حاصل از پرس قالبی , نئوپان حاصل از پرس غلتکی اشاره کرد.

مزایا و معایب استفاده از نئوپان

از مزایای آن می توان به قیمت ارزان آن نسبت به چوب های دیگر , وزن بسیار سبک آن , قابلیت عرضه به صورت ورق های گسترده واستفاده جایگزین آن با سایر چوب ها  در زمانی که ظاهر و استحکام چوب اهمیت کمی دارد اشاره کرد.

از معایب آن نیز می توان به این موارد اشاره کرد. استحکام و مقاومت نئوپان کم می باشد و در مقابل بار سنگین و فشار تحمل زیادی ندارد. چون در ساخت نئوپان از مواد شیمیایی استفاده می شود بنابراین سازگار با محیط زیست نمی باشد. اگر نئوپان در معرض رطوبت قرار بگیرد سطحش پوسته پوسته شده و باد می کند و رنگش نیز تغییر می نماید به همین علت استفاده از آن در محیط هایی که رطوبت دارند مناسب نمی باشد.

شرکت تنها پولاد از جمله شرکت هایی است که در زمینه ساخت لوازم ساخت وساز برای ساختمان ها فعالیت دارد. ازجمله محصولات این شرکت می توان به مواردی از قبیل انواع داربست ها , انواع لوله داربستی , پلی وود , انواع لوله و پروفیل و بسیاری محصولات دیگر اشاره نمود. در این شرکت نیروهای متخصص و کارآمد که به علم روز دنیا آگاهی دارند به کار گرفته شده اند.

نئوپان 18 میل

نوشتن نظر