قیمت نئوپان 16 میل

نئوپان یا ورق MDP مخفف کلمه ی Medium Density Paricleboard می باشد که به معنی خرده چوب تخته شده با تراکم متوسط است. مواد استفاده شده در تولید نئوپان از یک بخش مواد چوبی مانند تنه درختان – نیشکر- لیف های خرما و یک بخش مواد شیمیایی تشکیل شده است. نئوپان 16 میل یکی از انواع نئوپان ها با این ضخامت می باشد . در این مقاله در مورد قیمت نئوپان 16 میل صحبت خواهد شد. اما نئوپان محصولی مهندسی شده و کامپوزیتی می باشد.

برای خرید انواع تجهیزات ساختمان سازی من جمله انواع نئوپان و انواع قالب ساختمان سازی و لوله داربستی و جک سقفی و قوطی پروفیل و… با شرکت تنهاپولاد تماس بگیرید.

مشخصات نئوپان

مواد تشکیل دهنده نئوپان خرده چوب یا خاک اره به همراه رزین صنعتی و سایر چسب ها که تحت حرارت و فشار زیاد پرس می شوند می باشند که به صورت تخته هایی با ابعاد بزرگ آماده استفاده در سایر صنایع چوبی می شوند. نئوپان با ابعاد 5200*2100 و ضخامت 8 تا 32 میلی متر تولید می شود. نود وپنج  درصد تولیدات نئوپان درجه یک بوده و پنج درصد آن ها درجه 2 و 3 می باشد.وزن نئوپان های تولیدی از 680 کیلوگرم تا 730 کیلوگرم برمترمکعب می باشد. صنعت نئوپان صنعتی نوپا در بین سایر صنایع چوبی می باشد. این صنعت به دلیل استفاده از ضایعات سایر صنایع وابستگی بسیاری به چوب دارد.

موارد مصرف نئوپان

از نئوپان در ساخت کمد و کابینت – درب های چوبی – میز ونیمکت- صندلی و مبلمان و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. از دلایل مهم استفاده از نئوپان جلوگیری از قطع بی رویه درختان جنگلی می باشد. در واقع این صنعت با تامین بخش بزرگی از مواد اولیه صنایع چوب نقش بسزایی در کاهش قطع درختان داشته است.

انواع نئوپان بر اساس روکش

نئوپان با روکش ملامینی – تخته با روکش طبیعی- تخته لاک کاری شده – تخته با روکش مصنوعی- تخته بدون روکش از انواع نئوپان ها براساس روکش می باشد.

قیمت نئوپان 16 میل

شرکت تنهاپولاد شرکتی است که انواع نئوپان ها با ضخامت های گوناگون را عرضه می کند. این شرکت علاوه بر این انواع داربست ها و انواع لوله داربستی و تخته سه لایی و قالب بتن نو را به بازار عرضه می نماید. در این شرکت تمامی مواد اولیه مصرفی در تولید محصولات باکیفیت و درجه یک می باشد. محصولات این شرکت برطبق علم روز دنیا ساخته می شوند. یکی از محصولات عرضه شده در این شرکت نئوپان با ضخامت 16 میل است . قیمت نئوپان 16 میل به دلیل تغییرات قیمت دلار و یورو قابل پیش بینی نمی باشد. بنابراین نمی توان با قطعیت در مورد قیمت آن نظر داد. روش تولید نئوپان 16 میل نیز به این صورت است که خرده چوب به دست آمده از ضایعات را رطوبت گیری می کنند وبعد آن را همگن کرده و چسب می زنند و تحت پرس حرارتی قرار می دهند . این محصول برای چندین بار تحت فشرده سازی قرار می گیرد تا خرده چوب و چسب با هم ترکیب شوند. بعد از فشرده سازی ورق هایی با وزن متعادل و یکنواخت به دست می آید. این ورق ها را سرد می کنند و سمباده کشی می نمایند که بعد از این مراحل مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت نئوپان 3 میل

نوشتن نظر