قیمت اسکافولد

در عصر کنونی در صنعت ساختمان سازی از مصالح و تجهیزات مختلفی استفاده می شود . با توجه به شرایط و نوع ساختمانی که ساخته می شود این تجهیزات انتخاب می شود . این تجهیزات کار کارگران و طراحان ساختمانی را آسان تر می کند و ایمنی کار را نیز افزایش می دهد . با استفاده از این تجهیزات سرعت انجام کار بسیار بالا می رود و همچنین ایمنی نیز افزایش می شود . در ساختمان ها بلند برای دسترسی به طبقات بالا برای بتن ریزی از تجهیزاتی به نام اسکافولد استفاده می شود .قیمت اسکافولد در شرکت های مختلف متفاوت است و به کیفیت آن بستگی دارد.

اسکافولد چیست ؟

اسکافولد بندی ( داربست مثلثی ) که از به هم پیوستن لوله ها یی که در اندازه های استاندارد برش خورده اند تشکیل شده است . این لوله ها را در نهایت دقت تولید می کنند تا دارای شکاف و درز نباشد . به این دلیل که وجود این گونه مشکلات در لوله باعث می شود که اسکافولد در توان کافی و لازم برای مقاومت در برابر وزنی که به آن در هنگام بتن ریزی تحمیل می شود نداشته باشد .

علاوه براین ها باید توجه شود که این لوله ها در ارتفاعات کج نشوند و حوادث و خسارات جبران ناپذیر را به وجود نیاورند. بستن این لوله ها می تواند با روش های گوناگون ومتفاوت صورت بگیرد تا میزان باربری را افزایش بدهد این میزان تا حدود 14 تن می تواند افزایش پیدا بکند .

در همه این روش ها چند اصل ثابت وجود دارد که ما به آن ها اشاره می کنیم :

  • زمینی که لوله های اسکافولد در روی آن می خواهد قرار بگیرد باید زمین محکم و سفتی باشد . اگر همچین شرایطی وجود نداشت می توانیم از تخته هایی برای این امر استفاده کنیم که به آن ها اصطلاحا تخته های زیر پایی می گویند .
  • زمین و یا تخته زیر اسکافولد را تراز می کنیم تا خیال مان راحت باشد که اختلاف ارتفاع در طبقات بالا مشکلی ایجاد نمی کند . البته اختلاف های کم را می توان با سرجک ها تنظیم کرد .
  • در ارتفاعات بالا برای ایمنی و اطمینان بیشتر می توان از بست ها داربست برای محکم کردن اسکافولد استفاده کرد . این کار باعث افزایش بیشتر ایمنی کارگران می شود .

باز وبسته کردن اسکافولد بسیار آسان می باشد و برای نصب آن لازم نیست آموزش خاصی به کارگران بدهیم و کارگران ساده نیز می توانند از پس اجرای آن بربیایند . این موضوع همچنین سرعت اجرای کار را نیز به میزان قابل توجهی افزایش می دهد .

قیمت اسکافولد

اسکافلد دست دوم را می توان از شرکت های مختلف تهیه نمود . شرکت های مختلفی در کشور این تجهیزات را ارایه می دهند . شما باید با توجه به نیاز پروژه  خود تجهیزات و اسکافولد های خود را تهیه بکنید . شما می توانید با توجه به شرایط خود اسکافولد ها را خرید و یا اجاره نمایید . قیمت ها با توجه به کیفیت اسکافولد ها تعیین می شود . شرکت تنها پولاد از شرکت هایی است که می توانید اسکافولد را با بهترین کیفیفت از آن تهیه نمایید .قیمت اسکافولد در این شرکت بسیار مقرون به صرفه است.

نوشتن نظر