قالب فلزی ستون گرد، قالب گرد

قالب فلزی ستون گرد، قالب گرد,قالب ستون گرد

ستونها از نظر شکل و ظاهر و نحوه اجرا به چند دسته تقسیم می شوند :

– ستون با مقطع گرد ،استوانه ای یا دایره ای( دایره ای شکل)(مانند ستون با قطر 25 سانتیمتر ،30 سانتیمتر ،40 سانتیمتر ، 45 سانتیمتر ،50 سانتیمتر ، 65 سانتیمتر ، 70 سانتیمتر ، 75 سانتیمتر ، 80 سانتیمتر و ……

– ستون با مقطع مربع (مربعی شکل) مانند ستون(20*20، 25*25، 30*30 ، 40*40 ، 50*50 و ….)

– ستون با مقطع مستطیل (مستطیل شکل) ( مانند: ستون 30*20 ، 25*40 ، 30*50 ، 40*60 ، 80*100 و…..)

– ستون با مقطع چند ضلعی مانند: ستون شش ضلعی ، ستون هشت ضلعی ، ستون ده ضلعی ،و ….

تعریف و نحوه اجرای قالب ستون گرد ( قالب ستون استوانه ای )

قالب گرد ستون –  ستون گرد,قالب ستون گرد

در اجرای ستون های گرد پس از اجرای مرحله آرماتور بندی و به پایان رسیدن بستن میلگردهای عمودی ستون و همچنین خاموت ها و سنجاق های مربوط به ستون گرد ، با نصب اسپیسرها (اسپیسر خورشیدی ) مناسب ، ستون گرد اماده قالب بندی می شود ، در این مرحله قالب های فلزی ستون گرد ( قالب بتن گرد , قالب ستون گرد) پس از آنکه سطح قالب فلزی گرد با روغن مخصوص قالب فلزی لغزنده شد عملیات قالب بندی ستون گرد آغاز می شود و پنل های قالب فلزی گرد به وسیله ی پین و گوه و بست کلمپس به یکدیگر اتصال داده می شوند و پس از شاقول شدن ستون محیای بتن ریزی می شود.

تعریف تکمیلی قالب فلزی ستون گرد، قالب گرد

قالب گرد – ستون گرد- قالب ستون گرد

برای قالب بندی و بتن ریزی ستون های استوانه ای و گرد باید از قالب های گرد که بصورت دو نیم دایره هستند استفاده شود.

از قالبهای استوانه ای بیشتر برای اجرای ستون پل ها ، مساجد ، هتل ها،و بعضا ساختمان ها و مجتمع های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. در خیلی از پروژه هایی که مربوط به اماکن عمومی و مشابه آن می شود. بعد از اتمام بتن ریزی هیچ پوششی دور آن ستونها ایجاد نمی کنند چرا که از نظر معماری ستون گرد بتنی، به همان شکل جلوه ای زیبا دارد.

 

قالب گرد نو ، قالب گرد دست دوم

شرکت تنها پولاد علاوه بر تولید قالب های ستون گرد و فروش آنها، خرید و فروش قالبهای گرد دست دوم را هم انجام می دهد . قالب های گرد دست دوم به شرط سلامت ، از لحاظ کیفیت و کارایی فرق چندانی  با قالبهای نو ندارند و از نظر قیمت بسیار به صرفه تر هستند شرکت تنها پولاد تولید کننده قالبهای فلزی ،قالبهای خاص ، قالبهای مدولار ، قالبهای گرد و بعنوان بزرگترین مرکز خرید و فروش تجهیزات قالب بندی دست دوم ، قالب های گرد تولید خود و همچنین قالبهای گرد دست دوم را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

خرید قالب فلزی نو

نوشتن نظر