قالب فلزی بتن چیست

قالب فلزی بتن چیست و چه کاربردی دارد ؟

قالب فلزی بتن در ساختمان سازی اهمیت فراوانی دارد اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که قالب فلزی بتن چیست ؟ بتن ترکیبی از مصالح درشت و سیمان مایع است . بتن در ساختمان سازی به عنوان اتصال دهنده استفاده می شود.قالب های بتن انواع مختلفی دارند یکی از این قالب ها قالب فلزی بتن است . قالب فلزی سرعت انجام پروژه را  افزایش می دهد بنابراین اگر در پروژه ای زمان بسیار اهمیت داشته باشد از قالب های فلزی استفاده می شود.

قالب فلزی به طور معمول با انواع داربست  همراه می شوند. قالب فلزی بتن چهارچوب های فلزی هستند که میل گردها وبتن خیس را در خود نگه می دارند. بخش زیادی از هزینه اجرای اسکلت های بتنی صرف قالب بندی بتن می شود. در قالب های فلزی بتن به دیواره های قالب نمی چسبد و از خوردگی قالب جلوگیری می شود بنابراین عمر قالب نسبت به قالب های دیگر افزایش می یابد.

قالب های فلزی انواع گوناگونی دارند. از قالب های فلزی می توان برای کلاف های تحتانی به کار برد اما ممکن است در سازه های کوچک به صرفه نباشد. این قالب ها راقبل از مصرف روغن کاری می کنند. در مواردی هم خود خاک نقش قالب را ایفا می کند به طوری که زمین را به اندازه مورد نظرحفر می کنند سپس دیواره ها را با پلاستیک می پوشانند تا آب بتن جذب خاک نشود.

نکاتی که باید در قالب بندی های بتن فلزی باید در نطر گرفته شود

در انجام قالب بندی باید به این موضوع توجه شود که درز های قالب نشتی نداشته باشد تا آب بتن از آن خارج شود.
نکته دیگری که در قالب بندی باید مورد توجه قرار بگیرد این است بتن تمام حجم قالب را پر کند.بنابراین در هنگتم پر کردن قالب باید نهایت دقت را داشته باشید.
زمانی که از قالب های فلزی در ساختمان استفاده می کنیم باید قالب ها را در زمان مناسب باز کنیم .استفاده ی این قالب ها در زمان مناسب یکی از مهمترین نکاتی است که حتما باید به آن توجه شود.
قالب فلزی را باید از شرکتی تهیه کنیم که کیفیت مواد اولیه آن از کیفیت مناسب برخوردار باشد و سطح قالب نیز صاف و صیقلی باشد.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کیفیت این قالب ها می تواند نقش مهمی در کارایی آن ها داشته باشد.

شرکت تنهاپولاد ارائه دهنده ی انواع قالب های ساختمان سازی اعم از قالب بتن و قالب فلزی و اسکافلد و قالب پل و سرجک و پلی وود و… می باشد.

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره در مورد انتخاب محصول با ما تماس بگیرید و به صورت رایگان از مشاوران ما راهنمایی بگیرید و محصول مورد نظر خود را به صورت نو و یا دست دوم انتخاب نمایید و خرید خود را انجام دهید.

این شرکت با تجربه ی فراوان در زمینه ی ارائه ی انواع محصولات ساختمانی مفتخر است که بهترین  و با کیفبت ترین محصولات را برای استفاده در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

نوشتن نظر