اسکافولد چیست

اسکافولد از ابزارهای کاربردی در اجرای پروژه هایی است که در ارتفاع انجام می شوند.اسکافولدمستحکم تر از جک های صلیبی و ساده است اما این یک تعریف ساده است در ادامه به توضیح کاملتری در مورد اسکافولد چیست می پردازیم.

اسکافولد چیست
اسکافولد چیست

اسکافولد چیست و چه کاربردی دارد ؟

اسکافولد از لوله های داربستی با اندازه استاندارد که به یکدیگر جوش خورده اند ساخته شده است. لوله هایی که دراسکافولد استفاده می شود باید بدون شکاف و درز باشد و اگر این طور نباشد مقاومت کافی را نمی تواند داشته باشد. اگراسکافولد توان کافی را نداشته باشد نمی تواند هنگام بتن ریزی وزن بتن را تحمل کند و موجب زیان های جبران ناپذیری خواهد شد.

در حال حاضر اسکافولد های موجود در بازار از کیفیت بالایی برخوردار هستند اما برای اطمینان بیشتر بهتر است که این اجناس را از جایی تهیه کنید که در مورد کیفیت آن اطمینان کامل داشته باشید.

مزایای استفاده از اسکافلد

  • نصب آن به نیروی ماهر و کاربلدی نیازی ندارد
  • نصب آن زمان انجام ساخت وساز را کاهش می دهد
  • مقاومت و استحکام آن نسبت به نمونه های مشابه بیشترمی باشد

اسکافلد ها می توانند انجام عملیات ساخت و ساز را برای شما آسان تر کنند و مهمتر از همه این که به انجام فعالیت ها سرعت می بخشند.

شرایط لازم برای نصب اسکافولد

  • پاشنه ها را به صورت مربع روی زمین قرار می دهیم بعد چهار میله را در پاشنه ها قرار می دهیم بعد یک میله به صورت اریب روی آن ها قرار می دهیم و با تکرار همین روش تا ارتفاع مورد نظر بالا می بریم
  • اسکافولد باید استاندارد باشد و این توانایی را داشته باشد که با افزایش ارتفاع کج نشود مسئله ی استقامت و استاندارد بودن این محصول بسیار مهم است و باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید.
  • میزان تحمل وزن هر پاشنه به قرارگیری آنها بستگی دارد که با تغییر وضعیت آنها می توان مقاومت آنها را افزایش داد
  • باید در نظر داشته باشیم که زمینی که پاشنه ها را در آن قرار می دهیم زمینی سفت باشد در غیر این صورت باید در زیر این پاشنه ها تخته یا شی مانند آن قرار دهیم.
  • نکته دیگر این که زمین زیر پاشنه ها باید تراز باشد تا در ارتفاع بالاتر با هم اختلاف زیادی نداشته باشد البته اختلاف های کوچک با سرجک ها قابل تنظیم است.
  • درارتفاع های بالا برای آسودگی بیشتر می توان اسکافولدها را با لوله وبست به همدیگر وصل کرد.زمانی که اسکافولدها را با لوله به یکدیگر متصل می کنید می توانید از ایمن بودن آن ها کاملا اطمینان داشته باشید.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات لازم برای خریداری این محصول و همچنین دریافت تمامی پاسخ سوالات خود لبا مشاوران شرکت تنهاپولاد تماس بگیرید. این شرکت با تجربه ی بسیار بالا در زمینه ی ارائه محصولات ساخت و ساز بهترین این محصولات را با قیمت هایی بسیار مناسب در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.برای دریافت مشاوره و خرید اسکافلد نو و اسکافلد دست دوم و همچنین  اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

نوشتن نظر